Twitter’dan “Sessize Al” Sürprizi

twitter-sessize-al-muteGeçtiğimiz haftalarda hem sitede hem de uygulamalarda keşfedilen “Sessize Al” özelliği bugünden itibaren tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi. İnternet sitesinin yanı sıra Android ve iOS işletim sistemi için çıkan uygulamalarında da hizmete açılan “Sessize Al” özelliği sayesinde bildirim almak istemediğiniz kullanıcıları bir iki fare tıklamasıyla ana sayfanızdan uzaklaştırabiliyorsunuz.

Orjinal adı “Mute” olan bu özellik sayesinde bir kullanıcı sessize aldığınızda, sessize aldığınız kullanıcı sizin tweetlerinizi favorilerine ekleyebilir, cevaplayabilir hatta retweet’leyebilir. Ancak ne yaparsa yapsın bu etkinlikler sizin akışınıza yansımıyor. Böylece gereksiz bildirim, Push ve SMS uyarılarından da kurtulmuş oluyorsunuz.

Daha da güzel olan sessize aldığınız arkadaşınızın bu durumdan bihaber olması. Dolayısı ile “vay arkadaş demek beni susturdun he”, “çok değiştin sen”, “huh” gibi gereksiz triplerden de uzak kalmış oluyorsunuz.

“Sessize Al” özelliğini hemen kullanmak için, susturmak istediğini kullanıcının sayfasındayken çark simgesine tıklayarak “Sessize Al” seçeneğine tıklamalısınız.

Görüşmek üzere

YORUMLAR

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>