Elveda Bing

elveda-bingMicrosoft’ta yönetim koltuğunun değişmesi ile büyük değişiklikler gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günlerde sattığı küçük bir hisse payı ile Microsoft’taki en büyük hissedarlıktan, ikinci büyük hissedarlığa düşen Bill Gates bir söyleşi sırasında Bing ve Xbox’ın akıbeti hakkındaki sorulara cevap verdi.

Şu an CEO teknik danışmanı olarak görev yapan Bill Gates, Xbox’ın Microsoft’tan ayrılarak farklı bir şirket olarak devam etmesinin mümkün olabileceğini, oyun dünyasına büyük bir katkı sağlayan Xbox’ın böylece daha da güçlenebileceğini belirtti.

Bing için ise oldukça karamsar bir tutum sergileyen Gates, büyük umutlar ve milyon dolarlar bağlanan ancak şirkarama motorunun satılması gerektiğini iletti.

2009′un ilk yarısında deneme çalışmaları başlayan ve kamuoyuna adı önce Kumo olarak duyurulan Bing, “alışkanlıkları değiştirme” iddiasıyla yola çıkmış, beta aşamasıyla Türkçe dahil 58 dilde kullanıma sunulmuştu. O sıralara Microsoft’un CEO’su olan Steve Ballmer “Dünyanın 2. bir arama motoruna ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden Bing bir arama motorundan çok karar verme motorudur” ifadelerini kullanarak hizmeti kullanıma sokmuştu.

YORUMLAR

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>